Aerial view of campus with Williamsport, the Susquehanna River and Bald Eagle Mountain as a backdrop

Homecoming 2019 Attendees

Register Online

1940s/1950s

  • Nancy (Haney) Lady '51
  • John O'Neill '52
  • John Milnor '53
  • Herbert Robb '53
  • Jane Landon '55
  • Bruce Fisher '56
  • Rex Bryce '58
  • Robert Bender '59
  • Jean (Gardner) Camp '59
  • Art Haberberger '59
  • John Joe '59
  • Ardene (Daley) Judd '59
  • Jay McCormick '59
  • Charles Springman '59

1960s

  • Ann Sue (Bingaman) McCormick '60
  • Richard Raudabaugh '60
  • Hugh Sides '60
  • Bob Crockett ’61
  • Dennis Youshaw '61
  • Robert Little ’63
  • Carolyn-Kay (Miller) Lundy ’63
  • Chuck Luppert '63
  • David Phillips '63
  • Carol (Harris) Waltz '63
  • Lee Wolfe '63
  • Ann (Bennett) Zeisloft '63
  • Evelyn (Hunt) Bastian '64
  • Ellie (Little) Phillips '64
  • Philip Anders '65
  • Ray Desor '65
  • Leona (Glenn) Foore '65
  • Karen (Dohrmann) Gibson '65
  • Louise (Gossler) Henry '65
  • Bjorg (Storbye) Little '65
  • Bill Bachardy '66
  • Jean (Newhart) Bachardy '66
  • Paul Henry '66
  • Jim Hubbard ’66
  • Jim Limpert '66
  • Sheryl (Davis) Limpert '66
  • Lois (Loncoske) Shoemaker '66
  • P. David Shoemaker '66
  • Walt Edmonds ’67
  • Walt Kinsey '67
  • Wade Pugh '67
  • Paul Rounsaville ’67
  • James Rowland '67
  • John Short '67
  • Judy (Alber) Short '67
  • Dan Wolfe ’67
  • Doug Keiper '68
  • Bonnie (Heather) Rand '68
  • John Warren '68
  • Mary (Malloy) Bramstedt '69
  • Peter Bruguiere '69
  • Sandra (Freitag) Castner '69
  • Robb Curry '69
  • Diane Damaska '69
  • Peggy (Giauque) Edmonds ’69
  • C. Mark Henderson '69
  • Peter Lynn '69
  • Christopher Rand '69
  • Linda (Wabschall) Ross '69
  • Murray Ross '69
  • Richard Rupert '69
  • Joan (Palmquist) Turner '69
  • Ralph Turner '69

1970s

  • Joseph Jadlocki '70
  • Judith (Steinbacher) Jadlocki '70
  • Rick Russell '70
  • Jim Scott '70
  • Carol (Devitt) Taylor '70
  • Ralph Zeigler '70
  • Andy Bucke '71
  • Stephen Hogan '71
  • Randolph Loeliger '71
  • Ronald McElwee '71
  • Wayne Morse '71
  • James Burget '72
  • Paul Chambers '72
  • Ruth (Wilkinson) Croyle '72
  • Judith (Kalinowski) Griggs '72 
  • Donald Hughes '72
  • Gerry McCloghry '72
  • John Montgomery '72
  • Alison (Seminerio) Rupert '72
  • Gary Spies '72
  • Douglas Stover '72
  • Ronald Weaver '72
  • Robert Graybill '73
  • Gary Hagestad '73
  • Chuck McCall '73
  • Joseph Montesano '73
  • Stephen Muthler '73
  • Becky (Box) Rowe '73
  • Carol (Missy) (Marsland) Schoch '73
  • Dave Schoch '73
  • Christopher Spadoni '73
  • Patricia Valentine ’73
  • Marina Vernalis '73
  • Lillian "Cookie" Weekes '73
  • Diane (Dalto) Woosnam '73
  • Paul Anderson '74
  • Linda "Blossom" Bloem '74
  • Gregory Bussy '74
  • Amy Cartal-Falk '74
  • Natalie (Epinger) Chickey '74
  • Pat (Stalgaitis) Courtright '74
  • Suzanne (Smith) Culin '74
  • Janet Decker '74
  • Thomas Fowlston '74
  • Judie Hiscar Christie '74
  • John Koch '74
  • Esther (Leppler) Korner '74
  • Anthony Latagliata ’74
  • Sherry Macpherson '74
  • Cyndi (Weiss) Milberger '74
  • Karen (Luce) Paulick '74
  • Suzanne (Ipri) Perlmutter '74
  • Jane (Zorica) Pile '74
  • Kathy Stout '74
  • David Detwiler '75
  • Paul Lady '75
  • Patricia (Zimmer) Latagliata '75
  • John Lewis '75
  • Robert Schreibeis '75
  • Glenn Smith '75
  • Nancy (Sass) Threlfall '75
  • Steve Johnson '76
  • Anthony Ruiz '76
  • Louise (Hewson) Ruiz '76
  • Andrea Seuren '76
  • John Shorb '76
  • Holly (Wells) Tillman '76
  • Phil Courtright '77
  • Patricia Damaska '77
  • Hank Knerr '77
  • Randall Parsons '77
  • Susan (Fracaroli) Petniunas '77
  • David Roberts '77
  • Linda (Lady) Scott '77
  • Jeff Spang ’77
  • Tom Tillman '77
  • Elaine (Michewicz) Donnelly '78
  • Raymond Francis '78
  • Leigh (Thompson) Howe '78
  • Erm Lepley '78
  • Bob Lesnewich '78
  • Joan Schell '78
  • Robert Sclafani '78
  • Linda (Porr) Sweeney '78
  • Carolyn (Ames) Wilston ’78
  • Kevin Bonawitz '79
  • Mike Bradley '79
  • Rick Cangialosi '79
  • Anthony Danese '79
  • Donald Goldberg '79
  • Ken Holdren '79
  • Nanci (Davis) Morris ’79
  • Dan Wood '79

1980s

  • Gayle Allison '80
  • Dave Mason '80
  • Stan Sloter '80
  • John Uhl '80
  • Susan (Burch) Caravaggio '81
  • James Gessner '81
  • Brian Vasey '81
  • Nancy Goldberg Vegotsky '81
  • Stevie Jones Schein '81
  • Andrew Persun '81
  • Beth (Wywiorski) Persun '81
  • Tim Toomey '81
  • Steven Caravaggio '82
  • Nancy Hoerner '82
  • Jeff Yurick '82
  • Ron Frick '83
  • Joanne (Masser) Vasey '83
  • Tammy (Avery) Weber '83
  • Rita (Ciurlino) Detwiler '84
  • Wade Ritter '84
  • S. William Hessert Jr. ’85
  • Marc Haas '86
  • Mark Sitler '86
  • Jay Thomson '86
  • Jennifer (Winters) Hessert '87
  • Gary Pfaff '87
  • Diane Souter '88
  • Seth Burch '89
  • Michael Holland '89
  • Ben Landon '89
  • Jolene (Hall) Sloter '89
  • Richard Von Culin '89
  • Trish (Cendoma) Whelan '89

1990s

  • Cara Boyanowski-Fickes ’90 
  • Todd Broccolo '90 
  • Mary (Pecchia) Maneval '92
  • Nancy (Dech) McGovern '92
  • Mark Ohlinger '92
  • Amy Rogers '92
  • Donald Stark '92
  • Jeanene (Perry) Stark '92
  • Mike Clark '93
  • Erica Hain '93
  • David Shangraw '93
  • Dan Taormina '93
  • Ruth Butler '94
  • Kathryn Campomizzi-Clews '94
  • Sandi (Groman) Gackenbach '94
  • Mindy (Bierly) Gunn '94
  • Melanie (Harris) Taormina '94
  • Christopher Vargo '94
  • Jeff Bennett '94
  • Ruth Voris Butler '94
  • Joseph Ciccione '95
  • Patrick Doody '95
  • Brian Lattimer '95
  • Robert Martin '95
  • Kevin Milliken '95
  • Andy Weaver '95
  • Brian Belz '96
  • Brian Pick '96
  • Stephanie (Kepler) Ranck '96
  • Erica (Dohner) Vargo '96
  • Brian Lewis '97
  • Mary-Louise Paucke '97
  • Janine (Slotter) Young '97
  • Brenda Bowser Soder '98
  • Chip Edmonds '98
  • Bill Kieser '98
  • Stephen Parente '98
  • Rachael (Thomas) Schienholz '98
  • Greg Bell '99
  • Seth Brahler '99
  • Martin Burke '99
  • Rebekah Coleman-Brahler '99
  • Christian Frey '99
  • Lauren Lawson-Zilai '99
  • Stephen Simchak '99
  • Joshua Sivers '99
  • Tim Smith '99

2000s

  • Katie (Wuestner) Bell '00
  • Matthew Krise '00
  • Minta (George) Krise '00
  • Lesley (Ammon) Larson '00
  • Phil Levesque '00
  • Royce Eyer '01
  • Jamie Spencer '01
  • Brandy (Bosler) Kift '02
  • Ashlea (Buchenauer) Kenley '03
  • Melissa (Britcher) Shaffmaster '03
  • Joseph Balduino '04
  • Lara Collins Breon '04
  • Holly (Young) Meckley '04
  • Amy (Dowling) Reyes '04
  • Phil Sunderland '04
  • Sarah (Kiely) Balduino '05
  • Garrett Cimms '05
  • William D. Dever ’05H
  • Jenn (Mainwaring) DiMaria '05
  • Julie (Campobasso) Ehling '05
  • Lisa (Stutzman) Hoffman ’05
  • Kathleen (Eck) Holmes '05
  • Kathryn Koury ’05
  • Lauren (Buchenauer) Morse '05
  • Christopher Reed ’05
  • Christian Shaffmaster '05
  • Bradley Webb '05
  • Trevor Dolan '06
  • Karl Haviland '06
  • David McElwee '06
  • Peter Ruhl '06
  • Angela Seanard '06
  • Laura Seifert '06
  • Melissa (Wright) Webb '06
  • Brian Yeager '06
  • Christopher Beissel '07
  • Erin Dunleavy '07
  • Zach Farr '07
  • Chelsey (Clark) Fisher '07
  • Eric Miller '07
  • Erin (Peterson) Miller '07
  • Brad Myhre '07
  • Sarah (Reich) Parente '07
  • John Piper ’07H
  • Glenn Smith '07
  • Megan (Carl) Smith '07
  • Jamie (Rowe) Brown '08
  • AJ Francavilla '08
  • Sara Quinlan '08
  • Jessica Traurig '08
  • Peter Via '08
  • Ashley Deitrick '09
  • Megan (Shaeffer) Fox '09
  • Kerri Higgins '09
  • Markell (Sitler) Kunigus '09
  • Jessica Lawson '09
  • Lisa Mondell '09
  • Colin Puskaritz '09
  • Jasmine Sanders '09
  • Bob Zurowski ’09

2010s

  • Andrew Benkovic '10
  • Ian Detamore '10
  • Kari (Smith) Faherty '10
  • Rebecca (Leid) Gibboney '10
  • Kyle Hickman '10
  • Michelle Sisino '10
  • Drew Boyles '11
  • Kelsey (Barrett) Boyles '11
  • Wesley Fry '11
  • Jake Lewis '11
  • Jamie (Reed) Long '11
  • Kimberly Morris '11
  • Adam Zitta ’11
  • Lynn (Detwiler) Zitta ’11
  • Julia Bell '12
  • Allyson (Blizman) Fry '12
  • Ray Grewe '12
  • Samantha (Mcconnell) Mahaffey '12
  • Stephanie (Barna) Rounsley '12
  • Tara Shaffer '12
  • Dustin Thomas '12
  • Michael Tonart '12
  • Patrick Welteroth '12
  • Bianca (DeMito) Bukasa '13
  • Kat Hennessy '13
  • Nathaniel Ingerick '13
  • Kaylin (Boyles) Kane '13
  • Kaycee Kilpatrick '13
  • Jordan Krebs '13
  • Rachel Krebs '13
  • Leslie (Kester) Miller '13
  • Juliana (Morgan) Mingle '13
  • Jason Misfud '13
  • Kendra (Boyles) Mozug ’13
  • Emily (Mixell) Oropollo '13
  • Nate Oropollo '13
  • Justin Ossont '13
  • Cynthia Pyott '13
  • Stephanie Reid '13
  • Jacqueline (Oliva) Strus '13
  • Alexander Towle '13
  • Andrew Wagner '13
  • Stephanie (Figueroa) Bowling '14
  • Terri Brewer '14
  • Kabongo Bukasa '14
  • Julie Cuddahy '14
  • Todd Hartsock '14
  • Kacie Higgins '14
  • Kerri Kearney '14
  • Laura (Miller) Kitko '14
  • Tim Kocher '14
  • Daniel Pichler '14
  • Megan (Sullivan) Pichler '14
  • Jack Port '14
  • Matthew Ruth '14
  • Elizabeth Vollman '14
  • Nathan Bahn '15
  • Andrea Burleigh '15
  • Bridget (Bellmore) Carmeci '15
  • Jeremy Chobot '15
  • Cassidy (Coveleski) Deppen '15
  • Bryan Eck '15
  • Breann Grzankowski '15
  • Erin Kepner '15
  • Margaret (Daubert) McCampbell '15
  • Jared Richardson '15
  • Alyssa Rogers '15
  • Michael Stefan '15
  • Casey Strus '15
  • Tanner Troutman '15
  • Katherine Valencia '15
  • Daniel Apostolu '16
  • Adam Beacker '16
  • Zackary Collevechio '16
  • Michael Competiello '16
  • Lindsay Decker '16
  • Paul Ferrante '16
  • Jilly Flynn '16
  • Jesse Freer '16
  • Jonathan Gowin '16
  • Rachel Heck '16
  • Julian Jones '16
  • Shannon Lafferty '16
  • Judith (Evans) Michaud '16
  • Adam Miller '16
  • Benjamin Pauley '16
  • Justin Potuck '16
  • Maggie (Hervey) Roman '16
  • Rachel Salmon '16
  • Dan Schneider '16
  • Bethany Adamski '17
  • Alysha Ardell '17
  • Matt Bernard '17
  • Annie Blazer '17
  • Emma Fredericks '17
  • Elizabeth Hill '17
  • Sarah Jaran '17
  • Donald Keys '17
  • Andrew Kirmes '17
  • Whitney Landis '17
  • Kevin Mackey '17
  • Alison McNett '17
  • Dominic Novella '17
  • Jess Snover '17
  • Nathan Stewart '17
  • Crystal Vance '17
  • John Woodburn '17
  • Mary Katherine Yarish '17
  • Christine Almassy '18
  • Darian Belton '18
  • Brett Bergerstock '18
  • Emily Carson '18
  • Kaitlin Clark '18
  • Ben Coyner '18
  • Brendan Drachler '18
  • Corey Ducharme '18
  • Sanna Fogt '18
  • Sean Gray '18
  • Brittney Gross '18
  • Nandi Harrington '18
  • Bethany Hipple '18
  • Kaitlyn Hipple '18
  • Kaitlin Howey '18
  • Patrick Intallura '18
  • Jordan Lazarich '18
  • Al Lundy '18
  • Christopher Mathur '18
  • Shawn McCollum '18
  • Courtney Moore '18
  • Christopher Morgan '18
  • Amy Pocius '18
  • Luke Quigley '18
  • Gabriella Quintard '18
  • Elizabeth Ritter '18
  • Emily Robinson '18
  • Joshua Sawka '19
  • Leann Seidel '18
  • Andrew Shelly '18
  • Paisley Simmons '18
  • Brittni Smith '18
  • Lindsay Smith '18
  • Brooke Spicer '18
  • Andrew Squires '18
  • Ben Thompson '18
  • Anna Ulrich '18
  • Alexander Whetherly '18
  • Stephen Wolfe '18
  • Crystal (Deitrick) Worden '18
  • Brianna Zawadzki '18
  • Kaitlyn Adams '19
  • Emily Anderson '19
  • Samantha Barrett '19
  • Dylan Becker '19
  • Abigail Bendick '19
  • Katlyn Bennett '19
  • Mackenzie Bilger '19
  • Melissa Bilza '19
  • Brianna Burley-Inners '19
  • Shannon Coriddi ’19
  • Bryce Dias '19
  • Rebecca Donohue '19
  • Michael Dressler '19
  • Allyson Dugan '19
  • Michael Elkins '19
  • Wyatt Entz '19
  • Emily Franquet '19
  • Hedy Gerace '19
  • Nikole Harrington '19
  • Erik Homberger '19
  • John Paul King '19
  • Alexis Kovin '19
  • Samuel Lamport '19
  • Lisa Le '19
  • Dominic Lyons '19
  • Jacob Maneval '19
  • Kelly McGinniss '19
  • Morgan Mello '19
  • Tom Nguyen '19
  • Rebecca Painter '19
  • Kimberleigh Parroccini '19
  • Son Pham '19
  • Charline Pulizzi '19H
  • Katelyn Quinn '19
  • Lilya Renner '19
  • Sara Rockey '19
  • Alicia Rossitto '19
  • Alexandra Rozzi '19
  • Hattie Sandberg '19
  • Shelby Schoonover '19
  • Lauren Schultz '19
  • Emily Shaffer '19
  • Kevin Thomas '19
  • Trystanne Toczylousky '19
  • Gavin Troutman '19
  • Thomas Van Patten '19
  • Jade Watson '19
  • Lucas Wilkins '19
  • Cheng Yang '19